fbpx

PREFABRYKACJA

Projektujemy, produkujemy i montujemy ponad 30 różnych typów elementów prefabrykowanych żelbetowych i sprężonych dla potrzeb budownictwa przemysłowego, inżynieryjnego, biurowego, mieszkaniowego, a także projektów nietypowych. Dzięki temu, że stale rozwijamy zakres naszych produktów i usług, cieszymy się ciągle rosnącym zainteresowaniem inwestorów. Projekty marki Pekabex są nowoczesne, bezpieczne i ekonomiczne, a obiekty oparte o technologię prefabrykacji pozytywnie wyróżniają się w architektonicznym krajobrazie. Wyznaczamy standardy innowacyjności dbając jednocześnie o środowisko naturalne. Naszą domeną jest stosowanie zasad gospodarki obiegu zamkniętego, eliminującej odpady produkcyjne.

PROJEKTOWANIE

Dysponujemy własnym Działem Projektowym (biura w: Poznaniu, Gdańsku, Mszczonowie, Bielsku-Białej oraz Łodzi), wyspecjalizowanym w projektowaniu budynków wznoszonych z elementów prefabrykowanych. Wysokiej klasy konstruktorzy z międzynarodowym doświadczeniem projektują w oparciu o normy polskie i europejskie, podejmując się najbardziej zaawansowanych wyzwań inżynierskich.
Nasi pracownicy służą Klientom nowatorskimi rozwiązaniami w zakresie konstrukcji budynków wykonywanych w technologii prefabrykacji, doradzając m.in. projektantom w:

  • sprawdzeniu poprawności dobranych rozwiązań konstrukcyjnych,
  • wyspecyfikowaniu gabarytów elementów,
  • dobraniu optymalnej koncepcji układu konstrukcyjnego.

Zachęcamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

TRANSPORT

Wyprodukowane przez nas prefabrykaty bezpiecznie transportujemy na place budowy na terenie całego kraju i za granicą transportem kołowym lub mieszanym, kolejowo-kołowym.
Mamy do dyspozycji jednostki transportu umożliwiające przewóz elementów o długości powyżej 40m, wysokości nawet do 4,3 m i ciężarze przekraczającym 80 t. Stały nadzór nad ciągłością dostaw i bezpieczeństwem systemu transportu prefabrykatów sprawuje nasz Dział Logistyki.

MONTAŻ

Naszym Klientom zapewniamy usługę montażu konstrukcji bezpośrednio ze środka transportowego, bez składowania elementów na placu budowy. Możemy prowadzić montaż również w okresie zimowym, nawet w ujemnych temperaturach. Profesjonalnie przygotowany harmonogram produkcji, obszerny magazyn składowania elementów gotowych jaki posiadamy przy fabryce, oraz własne ekipy montażowe umożliwiają nam zapewnienie ciągłości produkcji, terminowe dostawy oraz sprawny i szybki montaż na budowie.