fbpx

REALIZACJE

Stadion Narodowy w Warszawie jest najnowocześniejszą areną futbolu nie tylko w Polsce, ale i w centralnej części Europy. Pekabex wykonał: parking podziemny, rygle, trybuny oraz schody kaskadowe. Łącznie dostarczono 150.000 m3 betonu. Budowa stadionu została zakończona w 2011 r.

 

Stadion Miejski w Poznaniu jest jednym z największych stadionów w Polsce. Zaprojektowany zgodnie ze wszelkimi wymogami UEFA pomieści 46 tysięcy kibiców. Do budowy stadionu Lecha Pekabex wyprodukował prefabrykowane elementy schodów kaskadowych, trybuny, płyty typu filigran oraz belki i nastopnice.

 

Pekabex wyprodukował i dostarczył prefabrykowane elementy takie, jak: płyty audytoryjne, stopnice oraz ściany na budowę Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. To trzeci z kolei stadion na Euro 2012, na który wyprodukowaliśmy prefabrykaty. Obiekt ma 6 kondygnacji, 39 metrów wysokości i pomieści ok. 43 000 kibiców.

 

Projekt budowy Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej zakładał realizację obiektu mogącego pomieścić ponad 15 tys. kibiców. Pekabex został wybrany, jako producent, dostawca i montażysta prefabrykowanej konstrukcji żelbetowej stadionu, mieszczącego się w ścisłym centrum Bielska-Białej. Realizacja inwestycji rozpoczęła się sierpniu 2012 roku, a jej zakończenie przewidziane jest w drugim kwartale 2015 roku. W zakres produkowanych i montowanych przez Pekabex prefabrykatów wchodzi 1950 szt. prefabrykowanych elementów audytoryjnych o łącznej objętości 1930 m3.

 

Na początku 2014 Pekabex wziął udział w realizacji Modernizacji Stadionu Miejskiego w Tychach. Stadion pomieści na swoich w pełni zadaszonych trybunach ponad 15 tys widzów. Nowoczesny Stadion Miejski Tychy to projekt w którym Pekabex był odpowiedzialny za zaprojektowanie, produkcję, dostawę i montaż kompletnej konstrukcji prefabrykowanych żelbetowych trybun. W zakres realizacji Pekabex weszło 867 płyt audytoryjnych oraz 221 belek zębatych o łącznej objętości 3180 m3. Zakończenie budowy zaplanowane jest w tym roku.

 

Pierwszy stadion w Polsce wykonany w pełnej prefabrykacji. Ilość przewidzianych miejsc wynosi ponad 16 tys. Pekabex jako pierwszy zakład prefabrykacji w Polsce wykonywał trybuny (siedziska) w technologii podwójnego Z. W zakresie Pekabex, była produkcja prefabrykowanych rygli zębatych oraz trybun.

 

Możemy pochwalić się realizacją jednej z najciekawszych hal sportowych. Hala Mistrzów, jaka powstała we Włocławku jest przykładem ciekawej architektury, w której jako element dekoracyjny zostały wykorzystane prefabrykowane słupy żelbetowe widoczne na zewnątrz budynku.