fbpx

REALIZACJE

Obiekt budowany z myślą o EURO 2012. Powstał w wyznaczonym terminie mimo bardzo ciężkiej zimy. Prace trwały również w temperaturach - 15 stopni Celsjusza. Montaż był bardzo skomplikowany, ponieważ obiekt znajdował się nad czynnymi torami kolejowymi. Prace stricte montażowe odbywały się tylko podczas 5 godzin nocnych, ponieważ tylko wtedy były wyłączane trakcje. Na obiekt składa się prawie pół tysiąca elementów prefabrykowanych. W zakresie Pekabex były: słupy, belki, płyty HC, płyty TT oraz konstrukcja stalowa podwieszająca stropy. Jedna z ciekawostek tego obiektu, jest fakt, iż część stropów była podnoszona hydraulicznie do swojego docelowego miejsca.

 

Budowa realizowana w 2012 roku przez Pekabex w zakresie projektowania, produkcji, dostaw i montażu prefabrykatów na zlecenie firmy Mota-Engil Central Europe S.A. Bryła składa się z czterech kondygnacji wraz z wielopoziomowym parkingiem dla pracowników Politechniki Wrocławskiej, mieszczącym prawie 300 samochodów. Parking wykonany został z elementów prefabrykowanych tj. 67 sztuk słupów, 128 belek zbrojonych i sprężonych oraz 234 sztuk płyt kanałowych, które również montowane były na podjazdach pomiędzy kondygnacjami parkingu a także na dźwigarach sprężonych. W zakresie elementów prefabrykowanych były również belko-ściany obwodowe oraz ściany szybów windowych. Ze względu na lokalizację budowy - ścisłe centrum Wrocławia i bezpośrednie sąsiedztwo budynków Politechniki Wrocławskiej - dużym wyzwaniem był montaż. Prace prowadzone były przez dwie ekipy montażowe na trzech kondygnacjach parkingu jednocześnie, na działce o bardzo małej powierzchni.

 

Produkujemy prefabrykaty i budujemy parkingi. Wybudowaliśmy z prefabrykatów naszej produkcji parking naziemny w konstrukcji szkieletowej żelbetowej. Strop dwukondygnacyjnego parkingu został wykonany z płyt TT.