fbpx

REALIZACJE

Norweski kompleks 4 apartamentowców z 2-poziomowym garażem podziemnym w dzielnicy Kvaernerbyen w centrum Oslo to projekt realizowany w okresie od 2013 r. do połowy 2014 r. W ramach tej inwestycji Pekabex podjął się zaprojektowania, produkcji oraz montażu konstrukcji całego obiektu, która była połączeniem konstrukcyjnych elementów stalowych  oraz żelbetowych. W zakres dostarczonych i zamontowanych przez Pekabex prefabrykatów weszło: 42 słupy, 22 belki stropowe, 263 ściany pełne, 116 płyt balkonowych o objętości  1850 m3 oraz 1660 płyt HC o łącznej powierzchni 10 500 m3.

 

Kv Spindeln - obiekt mieszkalny realizowany w Malmö dla Skanska Sverige AB w miejscu starej zajezdni autobusowej. Zgodnie z wizją architekta kształt obiektu miał w dużym stopniu nawiązywać do bryły budynku wyburzonej, starej zajezdni. Zakres, jaki zrealizował Pekabex obejmuje: ściany o skomplikowanej strukturze wykonanej według matryc Recklie, słupy trójwarstwowe, belki oraz płyty filigranowe i płyty HC.

 

Obiekt mieszkaniowy o powierzchni użytkowej wynoszącej ok. 2000 m2. Do jego wybudowania zostało wykorzystanych 1000 m3 betonu. Pekabex był odpowiedzialny za produkcję, dostawę oraz montaż kompletnej bryły budynku, tj. ścian, stropów, płyt balkonowych w części mieszkalnej oraz słupów i belek w części garażowej. Ściany zewnętrzne zostały wykonane w zakładzie prefabrykacji Pekabex w Poznaniu, razem z izolacją termiczną, instalacją elektryczną, tynkiem oraz oknami wraz z parapetami.

 

Koncept Urban Flex, w którego zakres wszedł projekt Foderladan to idea, której głównym założeniem jest realizacja ergonomicznych obiektów mieszkaniowych w konstrukcji prefabrykowanej żelbetowej. Projekt realizowany jest w Szwecji, na przedmieściach Sztokholmu. Na budowie Foderladan Pekabex realizuje produkcję i dostawę prefabrykowanych elementów żelbetowych słupów, belek, ścian, stropów, spoczników oraz balkonów. W zakres dostarczanych przez Pekabex prefabrykatów wchodzi  690 ścian pełnych, 710 ścian 3-warstwowych,   60 słupów, 41 belek stropowych, 960 sprężonych płyt stropowych, 109 płyt spocznikowych oraz 110 płyt balkonowych o łącznej objętości przekraczającej 5500 m3.

 

Kv Duggregent to kompleks czterech budynków mieszkalnych zrealizowanych dla firmy Skanska Sverige AB w Sztokholmie. Łączna powierzchnia stropów wynosi ok. 10 900 m2, natomiast powierzchnia ścian ok. 13 400 m2. W zakres prac zrealizowanych przez Pekabex wchodziło: projektowanie wraz modelem 3D, produkcja, dostawa i montaż elementów prefabrykowanych oraz prace monolityczne. Stolarka okienna w ścianach została osadzona w zakładzie produkcyjnym w Poznaniu. Kompletne elementy, gotowe do montażu zostały dostarczone na plac budowy w Sztokholmie.

 

Olivia Business Centre w Gdańsku jest zlokalizowana przy Alei Grunwaldzkiej łączącej Trójmiasto. Centrum powstaje etapami i docelowo będzie mieć ponad 120 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej o najwyższym standardzie klasy AA. Kompleks położony jest na działce o powierzchni ponad 4,5 ha. Ukończone dotąd budynki: Olivia Gate, Olivia Point & Olivia Tower oraz Olivia Four, otaczają wewnętrzne patio – plac z zielenią i fontannami.

Docelowo Olivia Business Centre to układ 7 budynków zaprojektowanych w taki sposób, aby zapewnić maksymalną elastyczność w kształtowaniu wewnętrznej powierzchni biurowej. Większość budynków łączy się ze sobą. Na parterach znajdują się powierzchnie usługowe - sklepy, restauracje, banki. Pod wszystkimi budynkami znajduje się dwupoziomowy parking podziemny.

 

Kompleks Gdynia Waterfront położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie ścisłego Centrum Gdyni. W składającym się z dwóch budynków kompleksie znajdzie się łącznie 90 tys. m2 powierzchni handlowych, usługowych, kulturalnych i biurowych oraz dodatkowo hotel z centrum konferencyjnym. Obiekt biurowy to 11-kondygnacyjny gmach o powierzchni 10 tys. m2, w którym znajdą się powierzchnie biurowe klasy A. Koniec budowy całego kompleksu został zaplanowany na maj 2015 r.