fbpx

REALIZACJE

Obiekt został wybudowany w terminie mimo bardzo ciężkiej zimy. Prace trwały również w temperaturach -15 stopni Celsjusza. Montaż był bardzo skomplikowany, ponieważ cały obiekt znajdował się nad czynnymi torami kolejowymi. Prace stricte montażowe odbywały się tylko podczas 5 godzin nocnych, ponieważ tylko wtedy były wyłączane trakcje. Na obiekt składa się prawie pół tysiąca elementów prefabrykowanych. W zakresie Pekabex były: słupy, belki, płyty HC, płyty TT oraz konstrukcja stalowa podwieszająca stropy. Jedna z ciekawostek tego obiektu, jest fakt, iż część stropów była podnoszona hydraulicznie do swojego docelowego miejsca.

 

Budynek „SKLEPU IKEA” zlokalizowanego we Wrocławiu  przy ul. Czekoladowej Bielany Wrocławskie gmina Kobierzyce. Powierzchnia obiektu to około 37 tys m2. Montaż trwał 3,5 miesiąca i zakresem obejmował  ponad 3.200 elementów prefabrykowanych w tym słupy, belki, płyty HC, płyty TT, ściany, biegi, spoczniki. Obiekt powstał dzięki zastosowanej przez nas metodzie montażu tj. montowaliśmy stropy składające się z belek nośnych i płyt stropowych HC kaskadowo. Metoda ta polega na jednoczesnym montażu obu poziomów stropów.

 

Amazon to amerykański lider w sprzedaży internetowej. Ogłaszając swoje wejście na polski rynek zapowiedział rozpoczęcie działalności od wybudowania największych hal dystrybucyjnych w Polsce o powierzchni jednej przekraczającej 100 tys. m2. Jedną z nich była hala logistyczna w Bielanach Wrocławskich. W realizacji rozpoczętej na przełomie roku 2013 i 2014 i trwającej do marca 2014, Pekabex wyprodukował, dostarczył i zamontował prefabrykowane elementy żelbetowe, składające się na kompletną konstrukcję hali. W zakres realizowanych przez Pekabex prefabrykatów weszło: 482 stopy fundamentowe, 360 słupów, 675 belek dachowych oraz 175 ścian o łącznej objętości ponad 5900m3.

 

Sklep Selgros przy ulicy Krakowskiej we Wrocławiu, o powierzchni ponad 10 tyś m2. Montaż trwał przez około 2 miesiące, zaś łączna ilość elementów wynosiła ponad 600szt. Konstrukcja prefabrykowana obejmowała zakresem: słupy na wytyki, belki, belki łączone węzłami monolitycznymi, dźwigary i płyty TT.

 

W 2011 r. Pekabex wykonał i dostarczył elementy prefabrykowane: żelbetowe i strunobetonowe w ramach budowy dwóch obiektów handlowych w Lesznie – Tesco o powierzchni ok. 8 500 m2 oraz OBI o powierzchni ok. 10 000 m2. Dla potrzeb realizacji tych inwestycji wyprodukowaliśmy takie prefabrykaty, jak: belki żelbetowe, podwaliny trójwarstwowe, stoposłupy, ściany żelbetowe, biegi i podesty klatek schodowych, stopy prefabrykowane (dla Tesco) oraz podwaliny ogrodu, podwaliny trójwarstwowe, stoposłupy, mur oporowy, płyty HC, biegi i podesty klatek schodowych, stopy prefabrykowane, belki żelbetowe i portal wejściowy (dla OBI). Wykonywaliśmy również montaż konstrukcji z wyprodukowanych elementów.

 

Pekabex wyprodukował, dostarczył i wykonał montaż konstrukcji prefabrykowanej nowoczesnego salonu samochodowego VW, budowanego w Hannoverze, przy reprezentacyjnej ulicy Podbielskistrasse. Powstający obiekt, oprócz części zaprojektowanej jako salon, posiadać będzie duży i bardzo nowocześnie wyposażony warsztat, w którym realizowane będą naprawy wymagające specjalistycznego sprzętu. Nowoczesna architektura jest oparta na żelbetowym szkielecie, wykonanym z prawie 500 elementów prefabrykowanych, w tym dźwigarów o ciężarze ok. 60 ton. Projekt zostanie zakończony w kwietniu 2015, spełniając wszystkie wymogi norm europejskich i niemieckich.

 

Budowa galerii handlowej „Polonia” przy ul. Korczaka w Śremie, trwała od września 2013r. do  marca 2014r. Obiekt jest budynkiem 3 kondygnacyjnym o powierzchni 4205,9m2 i kubaturze ponad 17 293,80 m3. W ramach tej inwestycji Pekabex wykonywał konstrukcje prefabrykowaną obiektu - w sumie ponad 640 m3 prefabrykatów. Zakres prac realizowanych przez Pekabex obejmował również wykonanie robót ziemnych, fundamentowych, murowych oraz monolitycznych. 
Uroczyste otwarcie galerii odbyło się 6 grudnia 2014r.

 

Centrum logistyczne JYSK w Radomsku obejmuje magazyny wysokiego i niskiego składowania, łączniki oraz budynki techniczne i socjalne. W zakresie firmy Pekabex było zaprojektowanie, wyprodukowanie, dostarczenie i zamontowanie elementów konstrukcji prefabrykowanej łączników pomiędzy halami wysokiego składowania a częścią hal istniejących, hali magazynowej, doków przeładunkowych ze ścian trójwarstwowych z fakturą z kruszywa płukanego-bazaltu, budowę kotłowni i pompowni pożarowej. Pekabex odpowiedzialny był również za malowanie elewacji, zbrojenie i wykonanie nadbetonów i posadzek barwionych na stropach z płyt kanałowych sprężonych oraz z płyt pełnych sprężonych z odpornością ogniową 240minut. Łącznie wykonaliśmy: 1650m3 słupów, 890m3 belek, 130m3 dźwigarów, 2000 m2 ścian i podwalin, 11500 m2 płyt HC, 4500m2 płyt stropowych pełnych, 2300m2 ścian oddzielenia ogniowego, 200m3 elementów doków.

 

Obiekt handlowo-usługowy Kaufland w Łasku wybudowany został roku 2011. Pekabex wyprodukował, dostarczył i zmontował konstrukcję składającą się z 223 elementów o łącznej objętości ok. 700 m3. Całkowity zakres prac dotyczył produkcji, dostawy i montażu takich prefabrykatów jak: słupy, ściany, belki,  płyty kanałowe HC i biegi schodowe.

 

Pekabex wyprodukował, dostarczył i zmontował konstrukcję jednego z wielu obiektów handlowych Kaufland, który jest zlokalizowany w Mińsku Mazowieckim. Łącznie dostarczyliśmy 601,57 m3 konstrukcji prefabrykowanej, w tym: stoposłupy, ściany, belki sprężone, płyty kanałowe. Montaż elementów rozpoczął się we wrześniu 2010 i trwał około dwóch miesięcy. Kaufland w Mińsku Mazowieckim ma powierzchnię całkowitą 4 076,7 m2 i kubaturę 22 318 m3. Otwarcie sklepu odbyło się w lutym 2011 roku.

 

Uczestniczyliśmy w budowie jednego z pierwszych obiektów dla IKEA w Polsce, jaki powstał w Poznaniu na Franowie. Hala, jaka wówczas powstała miała powierzchnię 17 500 m2. W tym roku produkowaliśmy prefabrykaty takie jak: słupy, belki stropowe, płyty TT i Filigran na rozbudowę Centrum IKEA. Powierzchnia dobudowana wynosi 3 800 m2. Całkowita powierzchnia po rozbudowie wynosi 21 300 m2.

 

Na budowę centrum handlowego Piotr i Paweł w Toruniu o powierzchni 4 000 m3, wyprodukowaliśmy i dostarczaliśmy prefabrykaty żelbetowe i sprężone, słupy, stoposłupy, dźwigary dachowe.

 

Na terenie całego kraju wybudowaliśmy kilkadziesiąt obiektów handlowych typu Kaufland. Na budowy Kauflandów dostarczaliśmy prefabrykaty żelbetowe układu konstrukcyjnego oraz ściany warstwowe z fakturą płukaną z łupka jurajskiego. Obiekt w Bydgoszczy jest przykładem jednej z wielu tego rodzaju inwestycji zrealizowanych przez naszą firmę.