fbpx

REALIZACJE

Konstrukcja, która napawa nas szczególną dumą to Elektrownia Filborna w Helsingborgu w Szwecji. Łączna ilość elementów prefabrykowanych wyprodukowanych, dostarczonych i zmontowanych przez Pekabex wynosiła 4108 sztuk, a ich powtarzalność była znikoma. Całkowita kubatura konstrukcji to 6840 m3. Montaż bardzo skomplikowanej konstrukcji trwał nieprzerwanie przez 13 miesięcy, a prace prowadzone były na dużych wysokościach. 
Sprawna praca działu projektowego, bardzo skomplikowany projekt i realizacja wiszących klatek schodowych to były największe wyzwania tego projektu. Wykonaliśmy projekt i montaż tych prefabrykatów. Elementy zostały idealnie spasowane, co przy 45 metrowej wiszącej klatce jest sukcesem zarówno projektantów, producenta, jak i montażystów.

 

Terminal LNG w Świnoujściu to inwestycja o strategicznym znaczeniu z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego Polski, która umożliwia odbiór i regazyfikację skroplonego gazu ziemnego. Nasze prace na budowie trwały od lutego 2012 do listopada 2013. Po stronie Pekabexu należało wykonanie podbetonów pod konstrukcje prefabrykowaną jedenastu estakad pod rurociągi składające się ze stóp fundamentowych, słupów, dwóch poziomów belek i kanałów prefabrykowanych. Pekabex wykonał również fundament pod rekondenser, BOG Compressor i fundamenty monolityczne. 
W zakresie naszych prac było wyprodukowanie i dostarczenie następujących prefabrykatów: 682 sztuk fundamentów zbrojonych i kielichów, 292 sztuk fundamentów pod maszty oświetleniowe, 685 sztuk słupów zbrojonych, 9 stoposłupów (budynek ochrony na falochronie), 25 sztuk ścian na fundamentach, 26 sztuk ścian tworzących boczne kanały, 15 sztuk podwalin i ścian (budynek ochrony na falochronie), 3596 sztuk U-channeli, 298 sztuk kanałów kablowych i pokryw na kanały kablowe, 750 sztuk belek i rygli zbrojonych, 137 sztuk belek na zbiornikach. Łącznie wyprodukowaliśmy 10 895,38m3 betonu na potrzeby tej inwestycji.