fbpx

Historia

 • 1972

  Powstaje Poznański Kombinat Budowy Domów specjalizujący się w produkcji elementów konstrukcyjnych dla budownictwa mieszkaniowego

  1972

  Rozpoczęcie prac budowlanych nastąpiło w marcu 1972 r. zaś pierwsze elementy zostały dostarczone na budowę po 6 miesiącach. Nadzór stanowiła ekipa radzieckich specjalistów.

  1972-1990

  Wybudowaliśmy ponad trzydzieści tysięcy mieszkań wraz z realizowaną w generalnym wykonawstwie infrastrukturą.

 • 1980

  Stały rozwój Pekabexu i zwiększenie zakresu działalności budowlanej w Polsce i zagranicą.

  Lata 80-te

  Firma zrealizowała największy polski kontrakt w Północnej Afryce na budowę kilkuset farm rolnych i zbiorników wodnych.

 • 1990

  Ekspansja zagraniczna na rynki Europy Zachodniej. Przekształcenia własnościowe.

  1990

  Zmiana asortymentu produkcji i przestawienie z produkcji masowej na prefabrykaty.

 • 1991

  Firma zostaje przekształcona w jednoosobową Spółkę Skarbu Państwa i zaczyna funkcjonować pod nazwą Poznańska Korporacja Budowlana Pekabex S.A.

 • 2002

  W ramach korporacji zostaje wyodrębniona spółka Pekabex BET Sp. z o.o., która zajmuje się działalnością produkcyjną

  2002

  Budowa pierwszego obiektu sportowe-widowiskowego Hala Mistrzów Sportu we Włocławku

 • 2009

  Powstaje spółka Pekabex BET S.A. zajmująca się realizacją kontraktów

  2009

  Wyróżnienie dla Pekabex w rankingu Diamenty Forbes 2009 przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość.

 • 2010

  Pekabex poszerza ofertę prefabrykatów i z sukcesem zdobywa nowe rynki. W latach 2010-2011 firma produkuje prefabrykaty do budowy stadionów na EURO 2012.

  2010

  Pekabex wyróżniony tytułem Gazeli Biznesu, jako jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich firm.

  2010

  Rozpoczęcie ekspansji na rynek budownictwa inżynieryjnego poprzez ponowne wprowadzenie do oferty prefabrykatów drogowo-mostowych, m.in. pełnej gamy katalogowych belek mostowych i drogowych ekranów akustycznych.

 • 2011

  Pekabex jako pierwszy zakład prefabrykacji w Polsce produkuje prefabrykowane elementy obudowy tunelu (tubingi) na potrzeby tunelu pod Wisłą do Oczyszczalni Ścieków "Czajka".

  2011

  Kolejne wyróżnienie dla spółki z grupy kapitałowej Pekabex w rankingu Diamenty Forbes 2011.

 • 2012

  Przyłączenie zakładu prefabrykacji w Bielsku Białej. Uzyskanie efektu synergii wynikającego z połączenia potencjału produkcyjnego dwóch zakładów.

  2012

  Pekabex produkuje prefabrykaty dla Terminalu LNG w Świnoujściu.

  2012

  Przebudowa Dworca PKP w Poznaniu

 • 2013

  Kontynuacja sukcesów na rynku specjalistycznych obiektów inzynieryjnych. Pekabex jako lider konsorcjum odpowiedzialny za wykonanie prefabrykowanych elementów obudowy tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku.

  2013

  Pekabex wytwarza i dostarcza onad 40T belki mostowe typu "U" na wiadukt w Częstochowie.

 • 2014

  Prezes Pekabexu Pan Przemysław Borek na liście najlepszych managerów rankingu Pulsu Biznesu i wywiadowni gospodarczej „BISNODE D&B Polska”.

  2014

  Pekabex produkuje i dostarcza prefabrykaty na kolejną, po realizacji Dworca PKP Poznań Główny, modernizację Dworca PKP Łódź Fabryczna.

  2014

  Pekabex po raz kolejny wyróżniony tytułem Gazeli Biznesu 2014 roku, jako jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce.

 • 2015

  Przyłączenie zakładu Kokoszki Prefabrykacja w Gdańsku. Zakończenie pierwszego etapu modernizacji zakładu i oficjalne otwarcie Oddziału Pekabex Północ w Gdańsku.

  2015

  Zakończenie montażu konstrukcji prefabrykowanej dwóch obiektów nowej fabryki Volkswagena powstającej koło Wrześni w województwie wielkopolskim.

  2015

  Grupa Pekabex realizuje najnowszy i najwyższy budynek w kompleksie Olivia Business Centre w Gdańsku –Olivia Six.

  2015

  Debiut na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

  2015

  Pekabex podpisuje umowę przyrzeczoną na zakup zakładu Ergon Poland Sp. z o.o. i otrzymuje zgodę Prezesa UOKiK na zakup przedsiębiorstwa

  2015

  Zakończenie prac realizowanych przez Grupę Pekabex przy budowie nowego zakładu Mennicy Polskiej w Warszawie

  2015

  Pekabex produkuje słupy z wzorem kaszubskim, wykonanym przy pomocy matrycy Reckli, które będą stanowić główny element konstrukcyjny parkingu podziemnego powstającego pod wieżowcem Olivia Star w kompleksie Olivia Business Centre.

  2015

  Pekabex produkuje słupy z wzorem kaszubskim, wykonanym przy pomocy matrycy Reckli, które będą stanowić główny element konstrukcyjny parkingu podziemnego powstającego pod wieżowcem Olivia Star w kompleksie Olivia Business Centre.

  2015

  Pekabex otrzymuje tytuł Kreatora Budownictwa Roku 2015 za jakość produktów, innowacyjne technologie i nowatorskie rozwiązania.

 • 2016

  Oficjalne przejęcie przedsiębiorstwa produkcyjnego w Mszczonowie należącego dotychczas do spółki Ergon Poland Sp. z o.o.

 • 2017

  Utworzenie w strukturze firmy Centrum Badań i Rozwoju Pekabex, pracującego nad tworzeniem 
i wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań.

  2017

  Zainicjowanie pierwszego projektu deweloperskiego budowy mieszkań w nowoczesnej technologii prefabrykacji przy ulicy Jasielskiej w Poznaniu. Rozpoczęcie budowy zaplanowane jest na wiosnę 2018 r., a zakończenie na początku 2019. W ramach inwestycji ma powstać 6 budynków po 30 mieszkań, otoczonych zielenią i wyposażonych w inteligentne systemy zarządzania.

  2017

  Podczas gali Builder Awards 25 stycznia 2017 roku Prezes Przemysław Borek odebrał nagrodę Osobowość Branży 2016 oraz Budowlana Firma Roku 2016.

  2017

  Pierwsze miejsce w kategorii „Spółki Giełdowe” w rankingu Indeks Patriotyzmu Polskiego Biznesu.

  2017

  Wyróżnienie w kategorii „Najszybciej rosnące firmy” w rankingu Diamenty Forbesa.

  2017

  Dalszy rozwój firmy: wzrost obrotów o 20% w stosunku do poprzedniego roku, wzrost produkcji 
oraz zatrudnienia.

 • 2018

  Wydanie „Sprawozdania z działalności za rok 2017” po raz pierwszy towarzyszy „Oświadczenie o danych niefinansowych”, w którym zostały zebrane informacje o współpracy ze społecznościami lokalnymi oraz opisy polityk (m.in. środowiskowych, bezpieczeństwa, relacji z pracownikami) stosowanych przez Grupę. Dokument jest dostępny tutaj

  STYCZEŃ

  Pekabex zwycięzcą tegorocznego rankingu Forbesa "Gracze Roku" w kategorii Infrastruktura: zobacz artykuł w FORBES.

  STYCZEŃ

  Pekabex z tytułami "Budowlana Firma Roku 2017" oraz "Osobowość Branży 2017" dla Pana Przemysława Borka, Prezesa Pekabex. Podczas XV Gali Builder Awards czasopismo „Builder” wyróżniło firmy oraz osoby, które w roku 2017 w wymagających warunkach rynkowych poradziły sobie najlepiej pod względem m.in. jakości oferowanych produktów i usług, rzetelności oraz stabilności prowadzonej działalności.

  STYCZEŃ

  Podczas oficjalnego spotkania na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Pani Prezes Beata Żaczek i główny akcjonariusz Pekabex, Pan Prezes Maciej Grabski, odebrali pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Strefy. W ramach projektu, Kokoszki Prefabrykacja S.A. z grupy Pekabex, zamierza nabyć grunt w Gdańsku i wybudować zakład przystosowany do produkcji prefabrykatów.

  LUTY

  Budowa obiektów kubaturowych we współpracy z liderami rynku powierzchni magazynowych i logistycznych – Panattoni Europe i Prologis
  - Zakup nieruchomości gruntowej na terenie Parku Przemysłowo-Technologicznego "Maszynowa" w Pomorskiej Strefie Ekonomicznej o powierzchni 24,5 tys. metrów kwadratowych pod budowę nowoczesnego, zautomatyzowanego zakładu prefabrykacji Grupy Pekabex.

  LUTY

  -Pekabex po raz pierwszy zaproszony jako współgospodarz stoiska na targach MIPIM w Cannes przez Miasto Poznań

  KWIECIEŃ

  publikacja Sprawozdania z działalności za rok 2017 – po raz pierwszy wraz z oświadczeniem o danych niefinansowych.

  KWIECIEŃ

  Zakończenie budowy wieżowca Olivia Star - najwyższego budynku kompleksu biurowców Olivia Business Centre, jak również najwyższego budynku w północnej Polsce. Jego przeszklona konstrukcja składa się z 34 kondygnacji i mierzy 156 m wysokości, a wraz z zamontowanymi na dachu iglicami aż 180 m.

  MAJ

  Pekabex znalazł się w gronie firm zaproszonych przez Redakcję „Polityki” na galę VII edycji Listków CSR POLITYKI, współorganizowana przez Deloitte Polska i Forum Odpowiedzialnego Biznesu

  CZERWIEC

  Ceremonia wkopania Kamienia Węgielnego pod budowę pilotażowego osiedla modułowego Ja_Sielska w Poznaniu. W uroczystości udział wzięli Zarząd firmy, inżynierowie budowy oraz zaproszeni Goście, w tym przedstawiciele Miasta Poznania. W ciągu niespełna roku przy ul. Jasielskiej 9 powstaną dwa budynki mieszkalne o pięciu poziomach, z garażem podziemnym, łącznie do użytku zostanie oddanych 56 mieszkań o powierzchni ok. 2828 m2

  CZERWIEC

  Dalszy rozwój innowacji produktowych, praca nad kolejnymi patentami: wyprodukowanie najdłuższego w historii elementu prefabrykowanego – dźwigara o długości 43,69 m; na zlecenie Zakładów Górniczo-Hutniczych „Bolesław” dostarczenie elementów zabezpieczonych chemoodpornie poprzez nałożenie specjalistycznej powłoki; wyprodukowanie elastycznych mat betonowych – tzw. „czekoladek”, których zadaniem jest zabezpieczenie gruntu przed wymywaniem i wzmocnienie słabego podłoża pod przejazdy ciężkich sprzętów.

  CZERWIEC

  W opublikowanych w 2018 r. kwartalnych sprawozdaniach Grupy Kapitałowej Pekabex S.A. wykazane zostały kolejne rekordowe wyniki – wzrosty zysków oraz produkcji

  WRZESIEŃ

  zakończyły się prace na największym kontrakcie w historii Pekabex – budowie zakładu LG Chem pod Wrocławiem

  GRUDZIEŃ

  W rankingu 'Kobieta Biznesu 2018' Pulsu Biznesu Pani Beata Żaczek, Wiceprezes Pekabex SA znalazła się na miejscu 3

 • LUTY

  Pekabex został uhonorowany tytułem „Orła Wprost”, przez tygodnik „Wprost” z rekomendacji Bisnode i KOWR za "wnoszenie szczególnego wkładu w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju"

  LUTY

  Na zaproszenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Pekabex wziął udział w spotkaniu dla firm zaangażowanych w gospodarkę obiegu zamkniętego

  MARZEC

  Po raz drugi z rzędu Pekabex jest współgospodarzem stoiska największych europejskich targów branży nieruchomości MIPIM w Cannes, wraz z Miastem Poznań i największymi poznańskimi firmami.

  MARZEC

  Jako rezultat długotrwałej i aktywnej współpracy zostały podpisane między Pekabex i Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu "Porozumienie o Współpracy i "Aneks o Przystąpieniu do Rady Pracodawców". Studenci nie tylko korzystają ze studiów dualnych i wizyt studyjnych. Organizacje także wspólnie przygotowują materiały edukacyjne oraz konferencje tematyczne z zakresu logistyki magazynowania i transportu

  MARZEC

  Przemysław Borek, Prezes Pekabex BET SA, podczas oficjalnego spotkania z Prezydentem WIPH i znanym przedsiębiorcą Wojciechem Krukiem podpisał dokument przystąpienia do Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej

  KWIECIEŃ

  Przedstawiciele Pekabex po raz drugi uczestniczą w Gali Listków CSR „Polityki” – dla firm zaangażowanych w Społeczną Odpowiedzialność Biznesu

  KWIECIEŃ

  Pekabex laureatem rankingu „Diamenty Forbesa”. Nagrodę odebrał Przemysław Borek, Prezes Pekabex BET SA

  KWIECIEŃ

  Sprawozdanie z działalności za miniony rok (2018) zostało p raz pierwszy opublikowane w formie „Raportu zintegrowanego”

  KWIECIEŃ

  Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podjął decyzję o zakwalifikowaniu Pekabex SA do Pilotażowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

  MAJ

  Wyróżnienie "Transparentna Spółka roku z indeksu sWIG80" przyznane przez Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet"

  CZERWIEC

  Uroczyste poświęcenie i wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod nasz piąty nowoczesny zakład w Gdańsku-Kokoszkach. W wydarzeniu wzięli udział: Zarząd, Pracownicy, Goście reprezentujący Miasto Gdańsk, jego instytucje oraz społeczność lokalną oraz Partnerzy biznesowi.

  CZERWIEC

  Podpisanie umowy z Miastem Poznań na budowę Schroniska dla zwierząt w Poznaniu. Pekabex został generalnym wykonawcą tej inwestycji.

  LIPIEC

  Zakończyła się budowa pierwszej deweloperskiej hali Pekabex w Poznaniu przy ul. Szarych Szeregów, o powierzchni ok. 4 420 m2.

  SIERPIEŃ

  Oficjalny rebranding Grupy Pekabex! Odświeżone logo ma nowoczesny charakter, jednocześnie odnosząc się z szacunkiem do naszej wieloletniej tradycji.

  WRZESIEŃ

  Podczas IV Forum PMR Budownictwo w Polsce 2020 Prezes Przemysław Borek zaprezentował przyszłościowe rozwiązania dla budownictwa.

  PAŻDZIERNIK

  Prezentacja modułowego systemu mieszkaniowego przez Prezesa Pekabex, Przemysława Borka odbyła się w ramach VI Konferencji Stowarzyszenia Producentów Betonów „Beton komórkowy i prefabrykacja betonowa w nowoczesnym budownictwie” w Serocku k/Warszawy. Wydarzenie skupia co 2 lata największych i najważniejszych przedstawicieli branży, jak również tak znakomite osobistości jak Profesor Grzegorz Kołodko, który wygłosił wykład otwierający.

  GRUDZIEŃ

  Odbyła się pierwsza, testowa produkcja w naszej piątej, nowoczesnej fabryce w Gdańsku-Kokoszkach

 • STYCZEŃ

  Odbyło się uroczyste otwarcie na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gdańsku-Kokoszkach piątej fabryki Pekabex. Jest to jeden z najnowocześniejszych takich obiektów w Europie, w którym znajduje się w pełni zautomatyzowana linia produkcyjna do produkcji elementów typu filigran: ścian i stopów, ścian pełnych oraz ścian typu sandwich, przeznaczonych w dużej mierze dla budownictwa mieszkaniowego.

  LUTY

  Pekabex został uhonorowany tytułem Orła Wprost przez tygodnik Wprost. Orły Wprost to jedno z najważniejszych wydarzeń realizowanych przez redakcję tygodnika Wprost, która przygotowuje je wspólnie z wywiadownią gospodarczą Bisnode. Na podstawie ich danych wybiera spółki z najlepszymi wynikami finansowymi w danym regionie."

  MARZEC

  Nagrodę TopBuilder – od Builder Polska za wybudowanie supernowoczesnej fabryki Grupy Pekabex w Kokoszkach osobiście odebrał Christophe Carion, wiceprezes Pekabeksu. To jedna z najbardziej prestiżowych nagród na polskim rynku.

  MARZEC

  Pekabex, wspierając służbę zdrowia w walce z pandemią COVID-19, rozpoczął przekazywanie maseczek medycznych FFP2 oraz kombinezonów medycznych dla szpitali na terenie całej Polski. Wprowadziliśmy webinary online dla studentów uczelni technicznych w miejsce odwołanych z powodu pandemii wydarzeń w ramach programu „Akademia Pekabex”.

  MARZEC

  Odczyt z jednego z mierników paneli fotowoltaicznych zainstalowanych na dachu hali Pekabex pokazywał, że w marcu „zasadziliśmy" w Mszczonowie już dwa drzewa i zredukowaliśmy emisję CO2 o 1 728,35 kg

  MAJ

  Pekabex jako pierwszy w kraju wprowadził kompleksowy system budownictwa mieszkaniowego w technologii prefabrykacji. „System Pekabex – Budynki Mieszkalne” to katalogi przeznaczone dla projektantów, architektów, deweloperów i firm budowlanych, ukazujące w szczegółowy sposób możliwości zastosowania prefabrykatów.

  CZERWIEC

  Wizyta Wiceministra Rozwoju Pana Roberta Nowickiego w Pekabeksie. Z dużym zainteresowaniem Ministra spotkało się Osiedle JA_Sielska. Nie tylko nasz mieszkaniowy projekt flagowy w Poznaniu, ale całokształt działań na rzecz rozwoju infrastruktury jest rezultatem pracy najlepszych specjalistów od prefabrykacji.

  LIPIEC

  Decyzją Kapituły „Dziennika Bałtyckiego”, Pekabex otrzymał prestiżowy tytuł Top Produkt Pomorskie 2020 – Nowe Technologie/startupy za nową zautomatyzowaną fabrykę prefabrykatów w Gdańsku-Kokoszkach.

  SIERPIEŃ

  "Laur Internetu Odkrycie Roku" to nagroda przyznawana najciekawszym, nowym lub rebrandingowanym markom obecnym w polskim Internecie. "System Pekabex - Budynki mieszkalne" zdobył tytuł Odkrycie roku 2020. Przyznawany jest przez Zespół Badań i Analiz „Monitora Rynkowego”/ Publicity Media Group - organizatora Programu, promującego najlepsze firmy w Polsce, publikującego na portalach infor.pl, rp.pl, pb.pl oraz bankier.pl.

  SIERPIEŃ

  W samym sierpniu Pekabex przekazał w sumie 25 tysięcy maseczek ochronnych placówkom w Poznaniu i w Warszawie - nie przestajemy działać, bo pomoc jest wciąż potrzebna.

  WRZESIEŃ

  Raport półroczny 1H2020 jest potwierdzeniem naszej stabilnej pracy. Mamy za sobą najlepsze pierwsze półrocze w historii.

  PAŹDZIERNIK

  Pekabex finalistą Konkursu Ministerstwo Klimatu „Produkt w obiegu”. Nasz System Mieszkaniowy Pekabex wpisuje się w idee „promowania i upowszechniania osiągnięć w dziedzinie ekologicznego, zrównoważonego projektowania oraz zastosowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie ponownego włączenia produktu do obiegu”.

  PAŹDZIERNIK

  Wraz z inżynierskim start-upem ReBuild skonstruowaliśmy zautomatyzowaną linię do szycia maseczek. Obecnie tworzymy ich ok. 4 tys. dziennie głównie dla pracowników Pekabex i ich rodzin, a także organizacji, które lokalnie wspieramy i z którymi współpracujemy.

  PAŹDZIERNIK

  1 października odbyło się „Forum Budownictwo w Polsce 2021”. Wśród panelistów ze strony Pekabex wystąpił Przemysław Borek, Prezes Zarządu w części „Analiza zmian w sektorze oraz kierunek na przyszłość. Trendy energooszczędności – co obecnie determinuje trendy zakupowe na rynku materiałów budowlanych? Prognoza na 2021 r. – wyzwania stojące przed producentami/dystrybutorami w dobie COVID-19”

  PAŹDZIERNIK

  Dołączyliśmy do programu edukacyjnego Builder4Future:4YoungEngineers wydawnictwa Builder Polska, w ramach członkostwa w Stowarzyszeniu Producentów Betonów.

  GRUDZIEŃ

  2 grudnia
  Po audycie certyfikującym przeprowadzonym przez jednostkę akredytowaną SGS POLSKA, Pekabex uzyskał certyfikat Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy na zgodność z wymaganiami normy międzynarodowej - ISO 45001:2018

  GRUDZIEŃ

  18 grudnia
  Akcje Pekabex SA przekroczyły granicę 17 zł, Spółka zanotowała historyczny rekord kapitalizacji.

  GRUDZIEŃ

  30 grudnia
  Po zaledwie 39 dniach roboczych zakończyliśmy montaż dwóch pierwszych 4-kondygnacyjnych budynków w Toruniu przy ul. Okólnej w ramach programu „Mieszkanie Plus”

  GRUDZIEŃ

  Pekabex dołącza do grona członków Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej w ramach programu „25 lat – 25 Kandydatów”.

  GRUDZIEŃ

  Pekabex wraz z Funduszem Ekspansji Zagranicznej, zarządzanym przez Polski Fundusz Rozwoju TFI - dokonał swojej pierwszej zagranicznej akwizycji. 100 proc. udziałów w niemieckiej fabryce prefabrykatów FTO Fertigteilwerk Obermain GmbH kosztowało 12,25 mln euro. To ważny krok dla strategii ekspansji na perspektywicznym rynku niemieckim, który prowadzi do zwiększenia zaangażowania poznańskiej grupy na tym obszarze. To szósta fabryka Pekabeksu.

 • STYCZEŃ

  Popularny serwis Otodom wyróżnił nasze osiedle Ja_Sielska jako inwestycja miesiąca (grudzień). Jest to kolejne potwierdzenie wysokiej jakości i atrakcyjności realizowanych przez nas inwestycji.

  STYCZEŃ

  Pekabex Bet zaprojektuje i wykona konstrukcję prefabrykowaną w ramach inwestycji FR11 Data Centre we Frankfurcie. Jest to bardzo znane centrum finansowe i drugie na świecie miejsce obrotu papierami wartościowymi.

  STYCZEŃ

  Pekabex przyłączył się do zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i dzięki licznym aukcjom firmowego Sztabu udało się zebrać ok. 6 tysięcy złotych, które przeznaczone zostaną dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

  LUTY

  Forbes wspomina o nas w swoim artykule: „Kto pod koniec marca zeszłego roku kupił na GPW akcje spółki Pekabex – największego nad Wisłą producenta prefabrykatów żelbetowych i sprężonych – ten zrobił naprawdę niezły interes. Wtedy kosztowały niecałe 7 zł, pod koniec grudnia już 17 zł – ponad 140 procent więcej. Kapitalizacja Pakabeksu przekroczyła zatem poziom 420 mln zł, przy wartości księgowej mniejszej o ponad 70 mln zł. To dowód na to, że giełdowym inwestorom podoba się to, co robi poznańska spółka.” Analitycy Ipopema Securities podwyższyli cenę docelową dla akcji Pekabeksu do 26,91 zł. „Autorzy raportu zwracają uwagę, że konstrukcje z prefabrykowanego betonu wydają się zyskiwać na znaczeniu w czasie spowolnienia gospodarczego…”

  LUTY

  Przemysław Borek, Prezes Zarządu Pekabex Bet S.A., został Laureatem Nagrody OSOBOWOŚĆ BRANŻY BUDOWLANEJ 2020, przyznawanej szefom firm wykazujących umiejętność efektywnego zarządzania, skutecznym poszerzaniem potencjału i przewagi konkurencyjnej firmy oraz za przedsiębiorczość i intuicję biznesową.

  LUTY

  Spółka Pekabex Bet S.A. otrzymała tytuł BUDOWLANEJ FIRMY ROKU 2020 przyznawaną przez Redakcję i Radę Naukową miesięcznika "Builder".

  LUTY

  Premier Mateusz Morawiecki odwiedził zautomatyzowaną fabrykę Kokoszki Prefabrykacja z Grupy Kapitałowej Pekabex. "Ten proces reindustrializacji, to jest ta czwarta rewolucja przemysłowa, z której musimy skorzystać. Z trzech pierwszych nie byliśmy w stanie skorzystać ze względu na zawirowania historyczne. W zakładzie Pekabeksu widziałem znakomite osiągnięcia w automatyce, robotyce, robotyzacji całego procesu produkcji. Na to kładziemy nacisk - na coraz wyższe kwalifikacje polskich pracowników, ale też coraz większe nasycenie technologiami w firmach. Takie firmy jak Pekabex i wiele firm przemysłowych to przyszłość Polski".

+ -