fbpx

Pekabex wybuduje kolejne hale dla BIMs Plus – rozmowa z arch. M.Jaremkiem

„Dlaczego zdecydowaliśmy się na podpisanie umowy z Pekabex?”. Marcin Jaremek, właściciel Jaremek Architektura opowiada o kulisach podpisania umowy na wybudowanie hali magazynowej dla Inwestora BIMs Plus pod Warszawą.
- Nasz Inwestor wiedział, że Pekabex oferuje najwyższą jakość konstrukcji żelbetowych, dlatego jest dla niego stałym i zaufanym partnerem. Nie mniej ważna jest też opcja kompleksowej usługi u jednego dostawcy – po raz kolejny korzystamy z usług Działu Generalnego Wykonawstwa Pekabex.

Dlaczego wybieramy hale żelbetowe w przypadku hurtowni instalacyjnych BIMs Plus?

- prefabrykacja to przede wszystkim skrócenie czasu realizacji,
- nie mniej ważne jest bezpieczeństwo przeciwpożarowe: coraz częściej ubezpieczyciele kładą nacisk na wybór bezpiecznej, odpornej na zagrożenie ogniowe konstrukcji, jaką z pewnością jest żelbet w porównaniu z konstrukcjami stalowymi,
- trwałość: wytrzymałej konstrukcji nie zagrażają takie zdarzenia jak uderzenie wózka widłowego w słup – które w przypadku hal stalowych wymagają podjęcia szybkich i poważnych działań naprawczych,
- wytrzymałość i wysokość konstrukcji dachu, rozpiętość dźwigarów: nie tylko wysokość składowania robi różnicę, ale też brak konieczności odśnieżania zimą czy mniejsza liczba słupów w przestrzeni.

Coraz częstsze budowanie hal w prefabrykacji żelbetowej to nie tylko moda – powiedział w rozmowie z Pekabex arch. Marcin Jaremek.