Nagroda: Laur Internetu Odkrycie Roku 2020 dla Systemu Pekabex - budownictwa mieszkaniowego

"Laur Internetu Odkrycie Roku" to nagroda przyznawana najciekawszym, nowym lub rebrandingowanym markom obecnym w polskim internecie. Jest potwierdzeniem jakości oferowanego produktu, usługi lub marki, to dowód uznania milionów polskich internautów. 
Przyznawany jest przez Zespół Badań i Analiz „Monitora Rynkowego”/ Publicity Media Group - organizatora Programu, promującego najlepsze firmy w Polsce, publikującego na portalach infor.pl, rp.pl, pb.pl oraz bankier.pl.

"System Pekabex - Budynki mieszkalne" zdobył tytuł Odkrycie roku 2020. To innowacyjny system budownictwa mieszkaniowego, który pozwoli budować szybciej, bezpieczniej i ekonomiczniej, jednocześnie gwarantując wysoką jakość oraz niebanalną architekturę. Zaprojektowane przez Pekabex rozwiązanie pozwala skrócić czas realizacji obiektów nawet o 50%. System zaprojektowany został z myślą o budownictwie wielorodzinnym, stosowany jest także w obiektach kubaturowych użyteczności publicznej lub zamieszkania zbiorowego (np. akademiki). 

Jednym z innowacyjnych produktów w ramach tego Systemu są ściany wyposażone w instalację elektryczną, a także gotową elewację i zamontowane okna i parapety. Elementy produkowane w warunkach fabrycznych pozwalają na ciągłą kontrolę jakości, ale i całoroczną realizację na placu budowy. Gotowy System oznacza nie tylko zupełnie nowe otwarcie w branży budowlanej, lecz także zwrócenie uwagi na aspekt ekologiczny, w tym prace nad zmniejszaniem śladu węglowego w budownictwie.

Projektowanie budynku w oparciu o system pozwala m.in. na uzyskanie wyższego wskaźnika powierzchni użytkowej mieszkania przy tej samej powierzchni całkowitej. System jest praktyczny i spójny, można wykorzystać jego części oraz łączyć z innymi, dostępnymi na rynku rozwiązaniami.