PROLOGIS PODPISAŁ Z PEKABEKSEM UMOWĘ NA WYBUDOWANIE KOLEJNEJ HALI W RUDZIE ŚLĄSKIEJ

Hala DC4A jest kolejnym obiektem, który Pekabex BET SA wybuduje w Rudzie Śląskiej dla Prologis - jednego z największych międzynarodowych deweloperów, którzy działają na terenie Polski.

Budowa zostanie ukończona w terminie do 12 lutego 2021 r. Umowa świadczy o umacnianiu kontaktów między największym producentem i wykonawcą konstrukcji prefabrykowanych w Polsce i międzynarodowym deweloperem logistycznym. „Kontynuacja budowy parku magazynowego w Rudzie Śląskiej jest dla nas dowodem zaufania – za które bardzo dziękujemy firmie Prologis. Współpraca ze sprawdzonymi partnerami  jest szczególnie ważna w tak trudnych czasach, a my jak zawsze staniemy na wysokości zadania” – mówi Tomasz Seremet, członek zarządu Pekabex BET SA. „Budowa na tym terenie jest dla nas szczególnie ważna, gdyż obiekt powstanie na hałdzie pogórniczej, co wpisuje się w rewitalizację terenu na Śląsku i przywrócenie przestrzeni użytkowej dla gospodarki, przemysłu i ludzi.” Wśród innych ważnych cech prefabrykacji Tomasz Seremet wymienia ekologię oraz nośność żelbetowych konstrukcji dachowych: „Nie tylko nie trzeba ich odśnieżać, lecz można stosować dodatkowe obciążenia np. w postaci farm fotowoltaicznych, co ma rosnące znaczenie wśród naszych klientów”.

…………………………

Grupa Pekabex jest liderem nowoczesnego budownictwa modułowego w Polsce. Dostarcza rozwiązania w zakresie projektowania, produkcji i montażu konstrukcji obiektów w oparciu o technologię prefabrykacji elementów żelbetowych, jak również kompleksową budowę obiektów „pod klucz”. Produkcja realizowana jest w pięciu fabrykach zlokalizowanych w Poznaniu, Gdańsku, Mszczonowie (k. Warszawy) oraz Bielsku Białej. Grupa działa na rynku polskim i za granicą od 47 lat, zatrudnia ponad 2.000 osób, w tym wysoko wyspecjalizowaną kadrę inżynierską. Obecnie łączne roczne moce produkcyjne Grupy Pekabex wynoszą około 200 000 m3 elementów strukturalnych oraz 380 000 m2 płyt. W lipcu 2015 r. z sukcesem zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Celem Grupy Pekabex jest osiągnięcie pozycji znaczącego gracza na rynku europejskim.