fbpx

Drużyna Pekabex Poznań jedzie na zawody!

W Dziale Produkcji Pekabeksu zawodowo dzieje się na co dzień dużo, ale nie zapominamy o równie ważnym temacie integracji. Jednym z jej rezultatów w Poznaniu jest drużyna piłkarska, która już niedługo razem jedzie na zawody, na których będzie reprezentować naszą firmę. Porozmawialiśmy z piłkarzami o tym, jak zaczęła się ich wspólna przygoda z piłką.

nowy-rozmiar

Opowiedzcie na początek kilka słów o swojej drużynie – jak długo gracie razem? Skąd pomysł na wspólne rozgrywki?

Bartłomiej, Mateusz, Patryk, Piotr, Krzysztof, Igor, Andrii, Oleh, Volodymyr, Yaroslav: Zaczęliśmy spotykać się na boisku około dwóch lata temu. Początkowo były to nieregularne spotkania, ale z czasem weekendowa gra stała się niemal obowiązkowa - jest dobrą zabawą, ale i okazją do wspólnego spędzenia czasu z kolegami z pracy.

Jak często trenujecie?

Ciężko połączyć naszą pasję z pracą, ale trenujemy, gdy tylko jest to możliwe. Zwykle spotykaliśmy się na boisku co weekend, ale udział w turnieju dodatkowo nas zmobilizował i teraz staramy się trenować także w środku tygodnia, po pracy.

Czym jest dla Was ta drużyna?

Mamy ogromną pasję do piłki nożnej w każdej formie, czy to boisko, czy futsal. Dotąd była to dla nas okazja do spotykania się z kolegami poza pracą i ulubiona formą relaksu, ale reprezentowanie firmy to dla Nas powód do dumy i chcemy się w pełni zaangażować.

Kto wchodzi w skład drużyny?

Obecnie nasza drużyna składa się w połowie z Polaków i w połowie z Ukraińców, ale to nie narodowość, kultura, czy wyznanie są kryterium wyboru członków drużyny - wszyscy nawzajem się szanujemy. Po prostu chcemy razem godnie zaprezentować siebie i naszą firmę, nie patrząc na to kto skąd pochodzi.

Jak udaje Wam się dogadywać? Czy język nie jest przeszkodą?

Język nie jest problemem - głównie za sprawą naszych wschodnich sąsiadów, którzy dobrze radzą sobie z polskim, a z biegiem czasu coraz lepiej. My również przy okazji poznajemy ukraiński. Wbrew pozorom nasze języki, jak i kultura, mają ze sobą wiele wspólnego.

Jak dogadujecie się w pracy? Czy poza boiskiem też dobrze Wam się współpracuje?

Dobrze się czujemy w swoim towarzystwie - świetnie dogadujemy się zarówno w pracy, jak i poza nią, a pasja do piłki dodatkowo to utrwala.

Czy jako drużyna możecie pochwalić się jakimś sukcesem?

Dzięki pracy w Pekabeksie się poznaliśmy i dzięki niej połączyliśmy swoją pasję do piłki. Oczywiście jako pasjonaci mamy kilku zawodników w drużynie, którzy już posmakowali udziału w podobnych turniejach, ale jako reprezentanci naszej firmy jesteśmy młodą drużyną i zrobimy wszystko, aby osiągać jak najwięcej.

Chcielibyśmy również podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji wyjazdu i dzięki temu możemy już wkrótce spróbować swoich sił na zawodach :).

A jak pracuje Wam się w Pekabeksie?

Praca w Pekabeksie poszerza naszą wiedzę na temat budownictwa, pojawia się wiele ciekawych tematów. Czekając na nowe projekty, zastanawiamy się co tym razem będzie dla nas największym wyzwaniem.

Co najbardziej lubicie w swojej pracy?

Codziennie jest coś nowego, nie ma monotonii. Cieszy nas, że możemy dołożyć swoją "cegiełkę" do każdego projektu, a im jest on większy tym lepiej i większa satysfakcja z dobrze wykonanej pracy.

Drużyna Pekabex Poznań 29.02.2020r. weźmie udział w XV Mistrzostwach Polski Branży Budowlanej, Meblarskiej i Przemysłu Drzewnego w halowej piłce nożnej. Toruń 2020. Trzymamy kciuki za Naszych Chłopaków!