POSTĘPY PRAC NA BUDOWIE PIĄTEJ FABRYKI PEKABEX

W Kokoszkach, na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, trwa budowa piątego, nowoczesnego zakładu prefabrykacji, w którym powstaje w pełni zautomatyzowana linia produkcyjna elementów prefabrykowanych typu filigran. Konstrukcja nośna żelbetowa, wyprodukowana przez Pekabex, już stoi, całość jest obecnie niemal zamknięta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Kokoszkach Grupa Pekabex będzie produkować filigranowe stropy oraz ściany z podwójnego filigranu, których maksymalne wymiary to 10m długości, 3.6m wysokości, a ich grubość wyniesie od 180 do 400mm. Są to elementy konstrukcyjne wykorzystywane m.in. do modułowego budownictwa mieszkaniowego. Sprawdzą się idealnie również w budownictwie inżynieryjnym, do budowy parkingów, ścian oporowych, ścian wykopu, a także podczas budowy przy granicy istniejącego budynku. Ściany produkowane będą w dwóch typach - 2F, czyli podwójny filigran oraz 2FI – czyli podwójny filigran z izolacją.

Do zalet naszych nowych produktów niewątpliwie zaliczyć można:

  • niewielki ciężar,
  • skrócenie czasu wykonywania stropów na budowie,
  • dowolny kształt stropu i kształtowania płyt,
  • brak konieczności tynkowania,
  • prosty i szybki montaż,
  • wysoką jakość.

- Wartość całej inwestycji to blisko 65 mln zł, a wydatki poniesione na koniec pierwszego kwartału 2019 roku wyniosły ponad 16 mln zł. Nowy zakład służyć będzie w Grupie do w pełni zautomatyzowanej produkcji stropów filigranowych oraz ścian z podwójnego filigranu, co jest pionierskim przedsięwzięciem na polskim rynku. Zakładane docelowe moce produkcyjne wyniosą ok. 500 tys. m2 gotowego produktu rocznie – mówi Prezes Zarządu Pekabex S.A., Robert Jędrzejowski.