Pomagamy młodym rozwijać się poprzez wakacyjne staże i praktyki

Kolejne lato zaowocowało w naszej Firmie obecnością uczniów, studentów oraz absolwentów, chcących zdobywać swoje pierwsze praktyczne doświadczenia zawodowe. Nauka jest prowadzona w siedzibach na terenie całej Polski.

O swoich wrażeniach opowiada Sara, jedna z naszych tegorocznych stażystek:

„Jestem studentką Engineering Management na Politechnice Poznańskiej. Odkąd pamiętam, zawsze byłam na pograniczu nauk ścisłych oraz humanistycznych. Liceum ukończyłam na profilu humanistycznym. Gdy otrzymałam ofertę stażu w firmie Pekabex bardzo się ucieszyłam. Samo otoczenie podczas mojej pierwszej wizyty w przedsiębiorstwie zrobiło na mnie potężne wrażenie – ogromne dźwigary oraz mnóstwo maszyn transportowych. Po otrzymaniu informacji zwrotnej o pozytywnym zakończeniu mojej rekrutacji nie mogłam się doczekać pierwszego dnia. Jak wygląda praca w Pekabex? Co w niej cenię? Przede wszystkim dobrą atmosferę oraz wsparcie wszystkich otaczających mnie osób. Różnorodność zadań łącząca nauki inżynierskie oraz humanistyczne. Praca w dziale marketingu w firmie budowlanej może wydawać się sporym wyzwaniem - dla mnie to była sama przyjemność – łączenie wiedzy zdobytej podczas studiów oraz liceum i jej przekładnie na codzienne życie w bardzo rozpoznawalnej i cenionej na rynku międzynarodowym firmie. Z pewnością polecam wszystkim staże w firmie Pekabex, która dostarcza niewątpliwie dużo wiedzy praktycznej oraz daje możliwość nabycia dodatkowych umiejętności. Dla studentki Politechniki, zobaczyć działanie firmy od wewnątrz oraz tworzyć i dbać o jej wizerunek na arenie krajowej i międzynarodowej jest czymś fascynującym i bez wątpienia niezapomnianym.”

W rezultacie procesu rekrutacyjnego podczas tegorocznych wakacji w Poznaniu zostało przyjętych osiem osób, w Gdańsku dwie, jedna w Bielsku-Białej oraz jedna w Mszczonowie; ponadto trzy osoby odbywają praktyki na budowach. Pekabex przyjmuje także na przyuczenie młodzież z techników, obecnie w fabryce w Poznaniu mamy dwanaścioro uczniów z Technikum Budowlanego. Tego lata zakończyli swoje praktyki: w Dziale Produkcji - pięć osób, cztery osoby w dziale BHP oraz dwie osoby w Dziale Logistyki.