Miło nam poinformować, że Pani Beata Żaczek, Wiceprezes Pekabex S.A. została nominowana przez redakcję "Pulsu Biznesu" w plebiscycie na Kobietę Biznesu 2018.

Ponad połowa Polek jest nieaktywna zawodowo. W sytuacji braku rąk do pracy w kraju wskaźnik wygląda dramatycznie. Pesymista uzna, że to jeden z hamulców rozwoju gospodarki. Optymista, że  ogromny potencjał. W „Pulsie Biznesu” jesteśmy optymistami. Innym problemem jest dominacja mężczyzn na najwyższych stanowiskach. Wystarczy rzut oka na skład zarządów największych polskich spółek. Już po raz ósmy organizujemy ranking „100 Kobiet Biznesu”. Towarzyszy mu plebiscyt na Kobietę Biznesu Roku, w którym czytelnicy „PB” i Bankier.pl wybierają kobietę, która w zasługuje na to miano. Jesteśmy bowiem przekonani, że promowanie kobiet, które odniosły sukces, jest najskuteczniejszą metodą do zwiększenia ich roli w biznesie — motywuje je do działania, a inne inspiruje” – napisał Redaktor Naczelny „Pulsu Biznesu”, Pan Tomasz Siemieniec.

 

Pani Beata Żaczek w ciągu niespełna dziewięciu lat wraz ze współpracownikami stworzyła firmę, która z lokalnego dostawcy prefabrykatów, osiągającego obroty na poziomie kilkudziesięciu milionów złotych i przynoszącego straty, stała się mocnym graczem na rynku krajowym, zatrudniającym ponad 2,2 tys. osób i prowadzącym ekspansję zagraniczną. Obroty sięgają 620 mln zł, z czego 220 mln wypracowywane jest poza Polską. Sukces został osiągnięty na bazie jednego upadającego zakładu prefabrykacji w Poznaniu, który został zrestrukturyzowany i przemodelowany organizacyjnie i strukturalnie. Wiceprezes odpowiadała za restrukturyzację finansów, pozyskanie 300 mln zł finansowania i akwizycje kilku fabryk i spółek. W 2015 r. z sukcesem wprowadziła grupę na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych.

 

W rankingu o tytuł „Kobiety Biznesu 2018” walczy 10 właścicielek firm i menedżerek, głosować można do 30 listopada, zwyciężczyni plebiscytu zostanie ogłoszona 13 grudnia.

 

Zachęcamy do głosowania na naszą Kandydatkę! https://www.pb.pl/100kobietbiznesu/2018/glosowanie/