Praca przez kilkadziesiąt lat u jednego pracodawcy wydaje się dzisiejszym młodym pokoleniom nierealna. Przykład Pani Ewy i Pana Ryszarda z firmy Pekabex pokazuje, że jest to jak najbardziej możliwe i przez długie lata można zachować satysfakcję z wykonywanej pracy. We wrześniu świętowaliśmy 45-lecie i 40-lecie bohaterów poniższego artykułu.

Pani Ewa – specjalistka ds. administracji pracuje w firmie od 45 lat:

„Do dawnego Gdańskiego Kombinatu Budowy Domów trafiłam jeszcze jako uczennica, 45 lat temu i rozpoczęłam praktykę zdobywając wiedzę na budowie.  Po ukończeniu szkoły przeniosłam się na Wytwórnię Prefabrykatów, gdzie jako technik zajmowałam się m.in. sprawami administracyjnymi, w tym kadrowo-płacowymi.  Aktualnie zajmuję się administracją sekretariatu w firmie Pekabex. Wiedza zdobyta podczas praktyk szkolnych oraz zatrudnienia, pozwoliła mi od podszewki poznać tajnik sztuki budowlanej i dała mi szeroki pogląd na budownictwo oraz nowo powstające inwestycje.”

Oto jej reakcja po jubileuszu:

„Byłam bardzo zaskoczona wspaniałą niespodzianką, którą zgotowali mi koledzy i koleżanki. W tym tygodniu obchodzę również  60 urodziny i miałam w zamiarze świętować oba jubileusze w jednym dniu.”

Pan Ryszard opowiedział nam również trochę o początkach i przebiegu swojej kariery:

„Do  pierwszej mojej pracy zawodowej  zostałem przyjęty  1 września  1978 roku jako uczeń w zawodzie elektromontera. Była to praktyka zawodowa w ówczesnym Gdańskim Kombinacie Budowy Domów. Po okresie nauki zostałem zatrudniony jako elektromonter, dzięki podwyższaniu z roku na rok swojego wykształcenia i uzyskując stosowne uprawnienia. Kilka lat później  (od roku 1991) zostałem brygadzistą w warsztacie elektrycznym, a  w roku 1997  majstrem Wydziału Energetycznego. Po przekształceniach własnościowych było to już Przedsiębiorstwo Budowlane  Kokoszki S.A.. Trzy lata później  zostałem zastępcą  kierownika wydziału  połączonych brygad elektryków i automatyków,  a od roku 2005 - kierownikiem wydziału energetyczno-gospodarczego.”

Od 2015 roku po przejęciu firmy przez Grupę Pekabex  jestem Kierownikiem Wydziału Utrzymania Ruchu w Oddziale w Gdańsku.”

Gratulujemy naszym Jubilatom i życzymy jeszcze wielu wspólnych lat!