fbpx

DESIGN I INNOWACJE PRODUKTOWE W PREFABRYKACJI

Kolejny krok w rozwoju lidera prefabrykacji w Polsce to propozycja produktów zgodnych z najnowszym designem i technologiami. Wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów, w Centrum Badań i Rozwoju Pekabex tworzymy elementy konstrukcji funkcjonalne, szybkie w montażu na budowie i wysokiej jakości, ale również estetyczne.

 

Design

Nasze elementy ścienne dostarczane na projekty mieszkaniowe i biurowe są zgodne z najnowszymi trendami panującymi w architekturze. W ich wykonaniu ogranicza nas tylko wyobraźnia projektanta. Proponujemy ściany z różnymi wykończeniami elewacji – malowane, tynkowane lub z cegłą. Warstwa elewacyjna może być wykonana z wykorzystaniem matryc, dzięki czemu otrzymujemy dowolny wzór interesujący projektanta – przypominający drewno, kamień, różne wzory geometryczne. Ściany posiadają okna i instalacje elektryczne. Tak przygotowane w zakładzie prefabrykacji są dostarczane na budowę, gdzie następuje montaż z kół, który jest dużo krótszy niż budowa w technologii tradycyjnej.

 

 

DSC0001-3
P2100350
IMG1255
P2100312
IMG8770
P2100323
AN7179
sciany-3-warstwowe-z-faktura

 

Innowacje

Decyzje o pracach nad nowym typem elementów oraz kooperacja z międzynarodowymi partnerami to nieocenione doświadczenie dla członków naszych zespołów projektowych. Przykładem są wytwarzane obecnie w gdańskim zakładzie prefabrykacji schody zabiegowe z przeznaczeniem na budowę nowoczesnych domków w Kosakowie. Na zlecenie Zakładów Górniczo-Hutniczych „Bolesław” po raz pierwszy dostarczamy elementy prefabrykowane zabezpieczone chemoodpornie poprzez nałożenie wielowarstwowej, specjalistycznej powłoki. Proces ten współrealizuje nasz partner - konsorcjum firm Chemeko i Kombi w przygotowanej przez nas specjalnie na potrzeby kontraktu hali. Dla firmy Subcon wyprodukowaliśmy elastyczne maty betonowe – tzw. „czekoladki”. Zadaniem mat jest zabezpieczenie gruntu przed wymywaniem i wzmocnienie słabego podłoża pod przejazdy ciężkich sprzętów.

 

 

P1000629
P1000595
BHBK4
BHBK2
P1000615
P1000634

 

Design i innowacje - nad nimi każdego dnia pracuje nasze Centrum Badań i Rozwoju, a inspirują nas zapytania i potrzeby naszych partnerów biznesowych, udział w międzynarodowych spotkaniach eksperckich i konferencjach.

Do sprawdzenia naszych możliwości zapraszamy projektantów, architektów, wykonawców i inwestorów: jeśli tylko posiadają Państwo produkt, który chcielibyście wykonać szybciej i staranniej - Pekabex oferuje wsparcie doświadczonych konstruktorów. Wśród dotychczasowych unikalnych wyzwań projektowych pojawiły się m.in. wieże wiatrowe, tubingi do tunelu pod Martwą Wisłą czy łupiny przejść dla zwierząt nad drogami, przy których współpracowaliśmy także ze znaczącymi partnerami z całego świata.