Dziś został wmurowany kamień węgielny pod inwestycję nowoczesnego osiedla modułowego „Jasielska”, w połowie września zakończy się montaż konstrukcji, a mieszkania zostaną oddane do użytkowania w marcu 2019 r.

W ciągu niespełna roku przy ul. Jasielskiej 9 powstaną dwa budynki mieszkalne o pięciu poziomach, z garażem podziemnym, łącznie do użytku zostanie oddanych 56 mieszkań o powierzchni ok. 2828 m2. Następnie spółka Pekabex Development planuje wybudować kolejne cztery budynki osiedla „Jasielska”.

Naszym zamiarem jest stworzenie nowoczesnej inwestycji w skandynawskim stylu, czyli dobrej jakości i ekonomicznej dla mieszkańców. Stworzona przestrzeń ma być przyjazna ludziom – aby podnieść wygodę zadba o elementy małej architektury, osiedlowy placu zabaw, zieleń oraz udogodnienia w postaci stacji napraw dla rowerzystów i miejsca postojowe - dla zmotoryzowanych.

- Zastosowanie technologii budownictwa modułowego pozwoli oddać mieszkańcom do użytku gotowe mieszkania w czasie szybszym o 30% niż w technologii tradycyjnej – mówi Robert Jędrzejowski, Prezes Zarządu Pekabex S.A. – Wierzymy, że ten pionierski projekt wprowadzi naszą firmę ponownie na rynek mieszkaniowy w Polsce.

Pekabex to firma z długą historią od 1972 r. i tradycjami, obecnie dąży do zaadoptowania w polskiej przestrzeni innowacyjnego budownictwa modułowego, które od lat wdraża w Skandynawii, gdzie buduje ponad tysiąc dwieście mieszkań rocznie.

 

DSC0111
DSC0136
DSC0160
DSC0169
DSC0390