Nasze łódzkie biuro powstało 2 lata temu i zatrudnia obecnie 11 osób. Oprócz projektantów na stałe pracuje w nim przedstawiciel Działu Realizacji, a raz na jakiś czas spotykają się tu także pracownicy Działu GW. Poznajcie zespół specjalistów od prefabrykacji!

- Rozpoznawalność branży prefabrykatów w Łodzi jest silna: biura projektowe blisko współpracują z Pekabeksem, tutejsi konstruktorzy swobodnie się czują w tej tematyce. Również nasza firma jako pracodawca zbiera dobre opinie, głównie przez możliwości rozwoju i nastawienie na długotrwałe zatrudnienie – mówią pracownicy łódzkiego oddziału. – Jesteśmy bardzo doświadczoną i wszechstronną firmą: projektujemy różne obiekty i mamy pełen asortyment elementów prefabrykowanych. Praca nad tworzeniem dużych budowli daje sporą satysfakcję, zwłaszcza młodym konstruktorom, którzy mają jeszcze wiele do nauczenia się – opowiadają i z dumą pokazują mapę realizacji, w których dotąd brali udział.

W ostatnich latach, a szczególnie w ubiegłym roku, bardzo dużo się mówiło o nowoczesnej prefabrykacji, m.in. w kontekście programu Mieszkanie+, przez co wiele biur projektowych zainteresowało się tą technologią. Ale zapytania ofertowe i realizacje w głównej mierze są widoczne na polu obiektów przemysłowych, magazynowych, czy tez galerii handlowych.

Wśród ważnych cech pracy w firmie Pekabex wymieniana jest wiedza praktyczna: - Co tydzień jeździmy do najbliższej fabryki, w Mszczonowie, i sprawdzamy jak to, co zaprojektowaliśmy, wygląda w rzeczywistości. Nie mniej istotna jest umiejętność pracy w grupie. To waśnie dzięki bliskiej współpracy udaje się wypracować rozwiązania najbardziej złożonych zagadnień inżynierskich.

Ikea w Lublinie, centrum dystrybucyjne w Kałuszynie, zakład SITS w Grudziądzu, hala Consorfruit w Ożarowie Mazowieckim  – to tylko niektóre z obiektów zaprojektowanych przez nasz łódzki team. Życzymy powodzenia przy kolejnych realizacjach!