Duże zamówienie elementów prefabrykowanych od firmy Skanska

Pekabex podpisał kolejne duże kontrakty na dostawę elementów prefabrykowanych z firmą Skanska, na rynek szwedzki. Projekty, na które prefabrykaty budowlane dostarcza nasza firma są bardzo nowoczesne i interesujące pod względem architektonicznym.

EPIC

W Malmö, w Szwecji, nad malowniczym brzegiem kanału powstaje 6-kondygnacyjny budynek biurowo-usługowo Epic. Na tę inwestycję dostarczamy 3-warstwowe ściany z dwoma rodzajami cegły oraz z osadzonymi już oknami.

 

fot. Skanska 

 

KAJ 306

Tuż obok biurowca Epic powstanie inwestycja mieszkaniowa Kaj 306 w której docelowo znajdzie się ok. 100 mieszkań i 5 lokali użytkowych. Budynek będzie składał się z 14 kondygnacji nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej. Na tę budowę dostarczamy ściany wewnętrzne pełne i zewnętrzne dwuwarstwowe z zainstalowanymi akcesoriami elektrycznymi i oknami. Oprócz tego dostarczamy słupy, płyty filigran, płyty sprężone HC, belki żelbetowe, balkony. Całość projektowania, produkcja, dostawy i montaż są po stronie firmy Pekabex. Niebawem rozpocznie się produkcja elementów prefabrykowanych. Start montażu dostarczanych prefabrykatów budowlanych planowany jest na czerwiec 2018.

 

fot. Skanska  

 

FINNBODA TRÄDGÅRDAR

Finnboda Trädgårdar w Nacka, w Szwecji to z kolei inwestycja mieszkaniowa, składająca się z 2 budynków w kształcie krzyża z podziemnym parkingiem pomiędzy nimi i 3 budynków w kształcie łódki - łącznie 109 apartamentów. Na budowę tę dostarczamy ponad 12 tys. m2 stropów i 15 tys. m2 ścian.

 

fot. Skanska