Druga edycja firmowych zawodów narciarskich ściągnie do Szczyrku w najbliższy weekend 24-25 lutego Pracowników Pekabex z całej Polski wraz z rodzinami.

 

- „W 2016 r. zorganizowaliśmy pierwszy raz zawody na Górze Żar, które były tak udane, że Zarząd Pekabex podjął decyzję o kontynuowaniu imprezy. Wynajęliśmy stok, do pomiarów znaną firmę, która organizuje m.in. Mistrzostwa Polski w Slalomie Gigancie, a więc uczestnicy ponownie mogą się spodziewać imprezy w pełni profesjonalnej” – mówi Andrzej Konczewski, Dyrektor Fabryki Pekabex w Bielsku Białej.

Na liście startowej jest ok. 70 pracowników Pekabex, którzy startują w 4 kategoriach (dla kobiet i mężczyzn, na nartach i desce snowboardowej), jak również w kategorii dziecięcej (dla dziewczynek i chłopców, na nartach). - „Co prawda w zawodach dla chłopców na nartach zgłosiła się tylko trójka młodych zawodników, ale na pewno będą mieli miejsca medalowe!” – śmieje się dyr. Konczewski.

Zawodnikom towarzyszą ich rodziny oraz kibice – nasi pracownicy ze wszystkich oddziałów firmy. – „Wszyscy mogą liczyć na dobrą zabawę, ciepły posiłek na stoku, pamiątkowe dyplomy i medale dla zwycięzców” – opowiada Marta, szefowa Działu Administracji bielskiego oddziału, zajmująca się organizacją wydarzenia.

Zawody odbędą się w sobotę na trasie w Szczyrku. Nie mamy faworytów - każdy mógł się zgłosić i każdy może wygrać, liczy się tylko czas przejazdu! Dzięki położeniu fabryki w Bielsku-Białej - na południu Polski, gdzie blisko znajdują się trasy, możliwe jest organizowanie takich wydarzeń. W tym roku zawody odbędą się trochę wyżej, więc kibice, którzy nie dotrą, będą kibicować ze schroniska.

Trzymamy kciuki za wszystkich i będziemy informować o wydarzeniach z trasy na bieżąco!