MONTAŻ W SZWECJI: JAK SIĘ TU PRACUJE?

Przez wiele lat współpracy ze szwedzkimi partnerami uczyliśmy się tego rynku. Wiedzieliśmy jak ważna jest dla nich jakość, ekologia i otwartość. Wypracowane zasady stosujemy w naszych ekipach podczas budowy obiektów mieszkaniowych, przemysłowych czy energetycznych. Jesteśmy dumni z przeszkolenia pracowników Pekabex, ich wyposażenia oraz zasad bezpieczeństwa. Zapraszamy Was do współpracy!

 

PEKABEX W SZWECJI

Pekabex jest obecny na szwedzkim rynku budowlanym od 2012 r. Nasze ekipy montażowe realizują ok. 1.100-1.200 mieszkań rocznie: średniej wielkości piętro budynku mieszkalnego 350 m2 powstaje w ciągu 4-5 dni dzięki pracy ekipy 5-6 osobowej. Możliwe?

 

 

PREFABRYKACJA

Nowoczesna technologia prefabrykacji i budownictwo modułowe są wymieniane wśród najważniejszych trendów budownictwa w Europie na kolejne lata, obok: digitalizacji, zrównoważonego rozwoju i braku pracowników[1]. To właśnie z nimi, także tym ostatnim trendem mierzy się prefabrykacja. Wysoka jakość elementów konstrukcji, które powstają w kontrolowanych warunkach w fabryce, montaż z kół, który eliminuje konieczność utrzymywania rozległego magazynu na placu budowy i wreszcie bardzo ograniczona ekipa montażowa – na te cechy stawiają obecnie inwestorzy i generalni wykonawcy.

 

NA CZYM ZALEŻY SAMYM PRACOWNIKOM MONTAŻU?

Wśród istotnych cech pracy na szwedzkich kontraktach wymieniają wysokie wynagrodzenia, bardzo dobrą organizację pracy i zaawansowane BHP. Firma Pekabex zapewnia ekipom mieszkania i organizuje przyjazne warunki na budowie: schludną infrastrukturę i kontakt z ciekawymi szwedzkimi partnerami. Jak mówi Bartosz, Kierownik Robót: „W zależności od wielkości obiektu, budowy trwają od 3 miesięcy do 3 lat, średnio na budowie pracuje dwoje naszych inżynierów – jeden doświadczony i jeden uczący się. Obecnie jeden z realizowanych kontraktów składa się z 19 budynków i będziemy na budowie właśnie ok. 3 lat. Na jednego inżyniera przypada zwykle 1 brygada montażowa i brygada zbrojarska. Szwedzkie budowy są szybkie i przyjazne, do realizacji przez małe zespoły – dzięki technologii prefabrykacji. Najczęściej zanim nowa osoba dołączy do nas, zdobywa doświadczenie w Polsce”.

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

Dział Montażu zaprasza do współpracy tak osoby doświadczone, jak i dopiero wchodzące na rynek zatrudnienia. Dzięki rozwojowi firmy i najnowszym dużym kontraktom otwierają się rekrutacje na stanowiska:

  • Inżyniera Montażu (dla osób chcących się nauczyć pracy na budowie)
  • Kierownika Montażu
  • Specjalisty ds. Logistyki Budowy. To drugie stanowisko jest dość nowym zawodem w Polsce, natomiast w Szwecji jest zwykle komórką na dużych budowach. Logistycy zwykle pracują w kontakcie z podwykonawcami oraz logistykami w firmie macierzystej (np. Centrali Pekabex) i przejmują zadania, które na mniejszych budowach są zwykle w obowiązkach inżyniera budowy. W przypadku takiego stanowiska w Pekabex kompetencje Logistyka są rozszerzone dodatkowo o odbiory prac, a dodatkowym atutem kandydatów jest umiejętność czytania rysunków technicznych. Konieczna jest znajomość języka angielskiego.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz zapoznania z naszą stroną http://pekabex.pl/pl/kariera/dlaczego-my

 

[1]https://www.linkedin.com/pulse/future-construction-european-overview-dirk-hoogenboom/?trackingId=zls%2BTHp%2BGksprgqYG%2BqF8A%3D%3D