PRACOWNICY Z PASJĄ - PEKABEX

Tymoteusz ma 25 lat, pochodzi z Lublina i dołączył do Działu Projektowego trzy miesiące temu dzięki ogłoszeniu w Internecie. Dziś zgodził się porozmawiać z nami o swojej pasji oraz o tym, co pozytywnie zaskoczyło go w nowym miejscu pracy.

Moją największą pasją jest gra na fortepianie. Nauka gry nie przebiegała typowo, ponieważ muzyką poważną, jak i grą na instrumencie zainteresowałem się dopiero pod koniec liceum. Żeby przekonać się, czy jest to rzeczywiście dla mnie, wraz z rozpoczęciem studiów zacząłem uczęszczać na cotygodniowe lekcje w ognisku muzycznym. W ciągu dwóch lat nauki zrobiłem postępy, które według mojej nauczycielki okazały się wystarczające, abym trafił pod skrzydła aktywnego pianisty.

Pogodzenie studiów z grą nie było łatwe. Zdarzały się okresy, kiedy grałem tylko podczas lekcji. Wynikało to m.in. z faktu, że wolałem zaliczyć wszystko w pierwszym terminie, żeby potem łatwiej było mi się skupić na graniu. Poza tym studia były dla mnie po prostu priorytetem i zależało mi na utrzymaniu raz już zdobytego stypendium.

Zdaję sobie sprawę, że pianistą już nie będę, ale wiem, że muzyka poważna ze mną już zostanie, a wraz z nią pozytywne wspomnienia np. kiedy w Pradze, na dworcu, za drobną namową taty dałem spontaniczny koncert. Oklaski od przypadkowych przechodniów były bardzo miłym doświadczeniem. Ukoronowaniem mojej nauki było nagranie koncertu - wykonałem koncert fortepianowy Edvarda Griega. Utwór ten wykonywany jest czasem na egzaminach w akademiach muzycznych.

Tymoteusz zapytany o pierwsze wrażenia z pracy w branży prefabrykatów budowlanych stwierdza:

Byłem mile zaskoczony podejściem przełożonych do atmosfery panującej w zespole. Widać, że zależy im, aby wszyscy członkowie zespołu czuli się tutaj dobrze i na bieżąco informowali o swoich oczekiwaniach wobec pracy. Uważam, że Pekabex to dobre miejsce, gdzie pracownik może się rozwijać m.in. ze względu na doświadczoną kadrę zarządzającą oraz dobry klimat panujący wśród pracowników.

Talent Tymoteusza możecie podziwiać na YT pod linkiem: