PRACOWNICY Z PASJĄ - PEKABEX

Dwudziestosześcioletni Szymon do naszego zespołu projektantów dołączył w lipcu 2014 r., tuż po ukończeniu pierwszego semestru studiów magisterskich. Dzięki dobrej organizacji bez większych problemów łączył pasję nauki z pracą: w 2015 r. występował jako prelegent Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Budowlanej, studia ukończył z wyróżnieniem.

Jak trafiłeś do firmy Pekabex?

Przed rozpoczęciem kariery w Pekabeksie, firma była mi znana. Na studiach korzystaliśmy z katalogów udostępnianych przez Pekabex i wykorzystywaliśmy je do obliczeń konstrukcyjnych. Oprócz tego marka przewijała się na Targach Pracy. Poważnie o pracy w firmie Pekabex zacząłem myśleć, kiedy trafiłem na informację o organizowanym konkursie na najlepszą pracę dyplomową oraz o rekrutacji na stanowisko asystenta projektanta. Zaaplikowałem i w ten oto sposób pracuję tu do dnia dzisiejszego.

Czym zajmujesz się w Dziale Projektowym?

Rozpoczynając pracę w Pekabeksie, trafiłem pod skrzydła doświadczonych projektantów, pod okiem których wykonywałem na początku rysunki szalunkowe i zbrojeniowe elementów prefabrykowanych. Nauczyłem się w tym czasie organizacji pracy, pracy w zespole oraz koordynacji prowadzenia projektu. Przez ostatnie dwa lata prowadzę własne projekty i zarządzam zespołem 4-5 osób. W pracy najbardziej lubię nietypowe projekty, które wymagają fachowych rozwiązań i pogłębiania swojej wiedzy. Ponieważ jestem doktorantem – „ciągnie” mnie do zadań bardziej naukowych. Dlatego też jako przedstawiciel firmy Pekabex brałem udział w konferencji "Awarie budowlane XXVIII" oraz piszę specjalistyczne artykuły do czasopism branżowych. Moi przełożeni znają moje zainteresowania, dlatego też jeżeli jest jakaś okazja do pracy bardziej naukowej mam możliwość realizowania się w takich tematach.

Co najbardziej lubisz w Pekabeksie?

Podobają mi się realizowane przeze mnie projekty. Ukończenie realizacji obiektu, który się modelowało, rysowało i widziało jak jego elementy składowe są produkowane w fabryce daje ogromną satysfakcję. Lubię też pracować w grupie. Przez ostatnie trzy lata bardzo rozwinęły się moje zdolności interpersonalne oraz znacznie pogłębiłem swoją wiedzę techniczną. Biorąc pod uwagę korzystny rozwój budownictwa prefabrykowanego mogę stwierdzić, że firma Pekabex jest dla mnie odpowiednim miejscem.

Jak spędzasz wolny czas?

Wolny czas  staram się spędzać z rodziną i przyjaciółmi na wspólnych wyjazdach, czy spotkaniach. Jedną z moich pasji jest piłka nożna, a dokładnie liga hiszpańska. Jestem wielkim fanem FC Barcelony i należę do ich fanklubu. Barcelona jest jednym z moich ulubionych miast. Podczas wyjazdów na mecze zawsze znajdę czas na odwiedziny klubowego muzeum, znajdującego się w murach stadionu Camp Nou.