W odpowiedzi na pismo z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa do branży budowlanej o pomoc mieszkańcom z terenów dotkniętych przez nawałnice firma Pekabex przedstawiła dostępne od ręki materiały budowlane – gotowe elementy prefabrykowane.

W skierowanym do członków Stowarzyszenia Producentów Betonów pismie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zwraca się z prośbą o stworzenie specjalnej oferty cenowej dla mieszkańców z terenów dotkniętych przez nawałnice. "Zważywszy na skalę zniszczeń należy uznać, że szczególnego wysiłku organizacyjnego i finansowego wymagać będzie odbudowa tysięcy zniszczonych budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz odtworzenie infrastruktury technicznej" – napisał Minister Andrzej Adamczyk. 

To zadanie, jak podkreślił, wymaga dostarczenia w krótkim czasie ponadstandardowych ilości wyrobów budowlanych oraz "znacznego zaangażowania firm budowlanych, które wspomogą swoimi usługami poszkodowanych mieszkańców" - napisał szef resortu infrastruktury i budownictwa. 

Pekabex, jako producent prefabrykatów żelbetowych w Polsce, posiada w katalogu produktów m.in. elementy do budownictwa mieszkaniowego, a budowa z prefabrykatów jest jednym z najszybszych i najbezpieczniejszych sposobów stawiania wysokich jakościowo obiektów.