Pekabex z kolejnym kontraktem dla Olivia Business Centre

Realizowane przez Grupę Pekabex gdańskie Olivia Business Centre to jeden z najciekawszych, wielofunkcyjnych projektów biurowych w kraju, który rozpoczyna kolejną inwestycję - budynek biurowy Olivia Seven.

Realizowane przez Grupę Pekabex gdańskie Olivia Business Centre to jeden z najciekawszych, wielofunkcyjnych projektów biurowych w kraju, który cały czas się powiększa. Równolegle z budową najwyższego budynku w północnej Polsce – Olivia Star (docelowo 180 m) powstaje nowa inwestycja - Olivia Seven, która powiększy dostępną w OBC przestrzeń przeznaczoną na wynajem o blisko 30 tys. mkw. Daje to niemal 150 tys. mkw. w całym kompleksie; wliczając górujący nad metropolią gdańską ultranowoczesny Star. Planowane zakończenie prac nad „Siódemką” ma nastąpić na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2018 roku.

Budynek, oznaczany jako Olivia Seven, powstaje bezpośrednio przy al. Grunwaldzkiej, obok biurowca Olivia Six. Po zakończeniu budowy Olivia Business Centre stanie się największą inwestycją biurową w Polsce. Seven będzie miał 55 metrów wysokości, 15 kondygnacji naziemnych i 3-poziomowy parking podziemny. Najwyższej jakości powierzchnia biurowa zaprojektowana jest tak, by sprostać wymaganiom największych światowych firm. Przyjazność środowisku i zastosowane w „Siódemce” rozwiązania techniczne dostarczane m.in. przez Pekabex będą oceniane w systemie certyfikacji ekologicznej BREEAM; z zamiarem uzyskania najwyższej możliwej oceny, Outstanding. W przyszłości planowane jest połączenie Olivii Seven z dwoma kolejnymi budynkami, które powstaną w głębi należącej do inwestora działki przy al. Grunwaldzkiej. Pozwoli to na uzyskanie ponad 5 tys. mkw. powierzchni biurowej na jednej kondygnacji.

Ukończone budynki Olivia Business Centre: Olivia Gate (2011), Olivia Point & Olivia Tower (2013), Olivia Four (2014) i Olivia Six (2015) otaczają wewnętrzne patio z zielenią i małą architekturą. Wszystkie, wielokrotnie wyróżniane w branżowych konkursach, posiadają certyfikaty ekologiczne BREEAM na poziomie Very Good lub Excellent. Pomiędzy budowanymi obecnie Olivia Star i Olivia Seven Grupa Pekabex realizuje aktualnie dodatkowe patio – plac z zielenią, małą architekturą, tarasami kawiarń i restauracji.

OPGI
oliviasevenfasada
oliviaseven