Pekabex tworzy własną klasę patronacką w zawodzie betoniarz-zbrojarz

Pekabex tworzy własną klasę patronacką w zawodzie betoniarz-zbrojarz

Pekabex łączyły z Zespołem Szkół Budowlanych w Poznaniu lata historycznej współpracy. Teraz do niej powracamy z nową ofertą klasy patronackiej w zawodzie betoniarz – zbrojarz, a także patronujemy klasie Techników Budownictwa w Gdańsku.

Pekabex łączyły z Zespołem Szkół Budowlanych przy ul. Grunwaldzkiej 152 w Poznaniu lata historycznej współpracy. Teraz do niej powracamy z nową ofertą klasy patronackiej w zawodzie betoniarz – zbrojarz, a także patronujemy klasie Techników Budownictwa w Gdańsku.

Klasa patronacka skierowana jest do uczniów, którzy chcą zdobyć unikalną wiedzę, doświadczenie praktyczne, a tym samym zdobyć zawód i pewna pracę po zakończeniu nauki. Od zwykłej klasy różni się tym, że uczniowie objęci są opieką firmy w zakresie możliwości dostępu do sprzętów, narzędzi, nowoczesnych technologii, które wykorzystuje się w konkretnym zawodzie betoniarz-zbrojarz. Uczniowie uczestniczą z bliska w procesie produkcyjnym pod okiem doświadczonych fachowców.

„Obecnie na rynku pracy w branży budowlanej odczuwalny jest brak wykwalifikowanych pracowników produkcji, co spowodowane jest wieloletnią marginalizacją szkolnictwa zawodowego, dlatego już dziś dbamy o to, aby wyszkolić przyszłych pracowników” – mówi pani Karolina Radziejewska, kierownik Działu Personalnego Pekabex – „firma Pekabex podjęła decyzję o współuczestnictwie w kształceniu młodych ludzi poprzez dopasowanie programów nauczania w szkołach ze zdobyciem doświadczenia w realnych warunkach pracy”. W efekcie wraz z partnerami – Zespołem Szkół Budowlanych w Poznaniu tworzy klasę patronacką w zawodzie betoniarz-zbrojarz oraz objęła swym patronatem kształcenie w zawodzie Technik Budownictwa w Technikum nr 5 Państwowych Szkół Budownictwa im. prof. M. Osińskiego w Gdańsku.

„Przez wiele lat zauważalny był rozdźwięk pomiędzy wiedzą prezentowaną w szkołach i technologiami używanymi w nowych przedsiębiorstwach, potrzebne było dostosowanie programu nauczania tak, aby przygotować absolwentów i ułatwić im znalezienie pracy” –  powiedział w rozmowie podczas wizyty w Pekabex pan Aleksander Kowalewicz, odpowiadający za rozwój szkolnictwa zawodowego w Urzędzie Miasta Poznania.

Dlatego Pekabex uczniom daje możliwość przyjęcia ich na praktyki zawodowe, zajęcia praktyczne – a na końcowym etapie – możliwość zatrudnienie w firmie absolwentom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce (również pracę za granicą).

Jak mówi dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych, pan Arkadiusz Dratwa: „system praktyk stosowany w naszej szkole, czyli 5 dni nauki teoretycznej i 5 dni zajęć praktycznych w firmach i zakładach rzemieślniczych, jest bardzo chwalony przez pracodawców. Oprócz tego oferujemy naszym uczniom udział w kółkach zawodowych czy zajęciach dodatkowych, w ramach których można uzyskać różne uprawnienia”. Szkoła, prowadzona przez Wielkopolską Izbę Budownictwa, ma blisko 60-letnią markę kształcenia w zawodach budowlanych, a dzięki szerokim kontaktom z firmami, każdy chętny absolwent może znaleźć zatrudnienie. Pan Dyrektor Dratwa zaprasza do bliższego zapoznania ze szkołą podczas drzwi otwartych, targów edukacyjnych czy z podczas wizyty – żaden gość nie odejdzie bez garści najistotniejszych informacji.

Więcej o pracy w zawodzie betoniarz-zbrojarz na naszym filmie:

 

2560 1700 Pekabex - budownictwo prefabrykowane

sekretariat

Dominika Chojnacka
+ 48 661 353 037
Emilia Dopieralska
+ 48 691 084 127
info.gw@pekabex.pl

sprzedaż

+48 695 200 470
info.gw@pekabex.pl

Główny Specjalista ds. BHP

Tomasz Kożuch
+48 695 951 429
tomasz.kozuch@pekabex.pl

Newsletter

Relacje inwestorskie

  * pola obowiązkowe

  Wyślij CV

   Wyślij CV

    Preferencje Prywatności

    Gdy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Warto zauważyć, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może wpłynąć na Twoje wrażenia na naszej stronie internetowej.

    Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji TUTAJ